Lista pytania dotyczące logiki i rozumowania Dzięki któremu będziesz mógł przetestować swoje zdolności logicznego i abstrakcyjnego rozumowania poprzez zabawne problemy i gry. Ukryliśmy odpowiedź, abyś mógł pomyśleć, zalecamy również użycie papieru i długopisu, jeśli ich potrzebujesz.
Odpowiadanie na pytania to jeden z najlepszych sposobów uczenia się, ponieważ można to zrobić jako gra, a to sprawia, że jest interesująca i zabawna. Ponadto można się tego nauczyć w grupie, wykonując wyzwania z rodziną lub przyjaciółmi. Możesz być również zainteresowany tym testem sprawności umysłowej.
Jest 13 trójkątów. Duży trójkąt zewnętrzny plus 9 małych trójkątów wewnętrznych plus 3 średnie trójkąty, z których każdy składa się z 3 trójkątów.
Jabłko jest warte 10, banany 4, orzechy kokosowe są warte 2. Istnieją trzy równania z trzema niewiadomymi. Są one rozwiązywane zaczynając od pierwszego, a otrzymane wartości są podstawiane w poniższych równaniach.
0,05 USD. Aby zobaczyć wyjaśnienie, przejdź do załącznika na dole strony.
(Zobacz to w załączniku).
LEON - PUMA - TIGER - LEOPARD - WILK - JAGUAR
Słowo WILK nie pasuje. Zwróć uwagę, że wyświetlane są imiona kotów, a wilk jest psem.
D. Wszystkie figurki mają taką samą liczbę białych bloków, z wyjątkiem figury D..
3 i 3, zgodnie ze stałym rzędem 3 i rosnącym porządkiem innych liczb.
6783. Zauważ, że pierwsze dwie cyfry są odwrócone, zarówno w słowie, jak iw numerze.
90 jednostek. Tuzin przynosi 12 sztuk, a pół tuzina 6. W sumie jest siedem i pół tuzina, czyli 7 × 12 + 6 = 90.
8W9, następuje rosnąca sekwencja liczb i z kolei odwrotna sekwencja liter alfabetu.
12 pokoi. W każdej połowie znajdują się dwa pokoje, a więc w sześciu połówkach 6 × 2 = 12.
24. W każdym z trzech pudełek znajdują się dwa po cztery, to znaczy: 3x2x4 = 24.
C. Zależność polega na istnieniu tych samych kształtów geometrycznych na obu figurach.
Cztery. Jeśli każdy bilet jest wart 530 peso, mnożąc go przez cztery otrzymujemy 2120 peso, czyli kwotę, którą przywieźli, więc jeden zostaje pominięty.
63 kg chleba dziennie. Mnożąc liczbę dzieci (126) przez 500 gramów, które zjadają każdego dnia, otrzymujemy 63000 gramów, co odpowiada 63 kg.
Rysunek B. Zwróć uwagę, że romb z kulą na końcu obraca się zgodnie z ruchem wskazówek zegara.
621 kilogramów. Dzieląc oczekiwany zysk (3726 USD) przez cenę za kilogram (6 USD) otrzymujemy liczbę kilogramów potrzebną do sprzedaży.
10 () 3 () 9 = 39
Prawidłowymi operatorami będą odpowiednio x i +, więc 10 × 3 + 9 = 39.
Logicznie rzecz biorąc, Angela mówi niżej niż Celia .
5 lat. W ten sposób syn miałby 15 lat, a matka 45, czyli trzykrotnie więcej niż syn..
Odpowiedź: C. Zwróć uwagę, że we wszystkich opcjach jest duża cyfra z mniejszą w prawym dolnym rogu. Rysunek C nie spełnia tego warunku.
-Pytanie 3: Wiele osób odpowiada, że piłka musi kosztować 0,10 $. Czy to jest odpowiedź, której udzieliłeś? Chociaż ta odpowiedź przychodzi na myśl intuicyjnie, jest niepoprawna. Jeśli piłka kosztuje 0,10 dolara, a pałka o 1 dolara więcej niż piłka, to pałka kosztowałaby 1,10 dolara, łącznie 1,20 dolara. Prawidłowa odpowiedź na ten problem jest taka, że piłka kosztuje 5 centów, a nietoperz kosztuje dolara więcej, czyli 1,05 dolara, co daje w sumie 1,10 dolara..
-Pytanie 4. Tutaj możesz to dobrze zobaczyć:
Jeszcze bez komentarzy